Kryesore » Entries archive
Kabrioleti i Volkswagen-it Eos, është duke i numëruar ditët e tij të fundit. Sipas zyrtarëve të kësaj kompanie, modeli me katër ulëse dhe kulm të fortë, së shpejti nuk do të prodhohet më por as nuk do të ketë pasardhës.Prodhuesi gjerman e arsyeton këtë vendim me rënien e interesimit për veturat kabriolet me kulm të fortë, por nuk do të thot ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-13

Škoda Yeti ishte një model i suksesshëm i prodhuesit çek, ndërsa tani kjo kompani po përgatitet të prodhoj diçka që do të përmirësojë rezultatet e shitjes dhe rritjen e fitimeve, njofton Zeri.Raportohet se kjo kompani tashmë është duke punuar në rivalin e modelit Dacia Duster, i cili do të jetë më kompakt, por edhe më i lirë se ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-13

Sipas thashethemeve të reja gjenerata e re e telefonave mobilë nga linja Galaxy, madje edhe pasardhësi i Galaxy S III do të mund të ketë ekran fleksibil.Sipas thashethemeve të mëhershme Galaxy S4 do të duhej të ketë procesor katërbërthamësh dhe kamerë me 13 megapixelë, por sipas analistit Mark NeWman nga Sanford Bernstein, deklarata e të cilit i përcjell ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-13

Kristin Paget, dikur e njohur me emrin Chris Paget, është ish- hackere e Microsoftit, e cila mes tjerash ka punuar edhe në arnimin e vrimave të sigurisë në windoWs Vista. Ekipi i sigurisë në Microsoft para lansimit të sistemit operativ Vista ishte i sigurt që kishte mbyllur të gjitha vrimat e rëndësishme, por kur Paget e futi në dorë Vistën, doli që në t ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-13

Sipas një raporti të ri të publikuar në ComputerWorld, thuhet se Apple është duke bërë gati planet e saj për modelin e ri të iPhone 5S, në të cilin çipi do të jetë i prodhuar nga një partner i ri i kompanisë, ndërsa në këtë model do të shtohen edhe shumë karakteristika tjera të avancuara.
Spekulimet e fundit thonë se Apple është duke bërë plan që të lansojë modelin e ri ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-13

Pasi që në qershor ka hapur shitoren e vet onlien për libra elektronikë, Sony ka filluar testimin e versionit onlin të shitores PlayStation e cila do të ofrojë lojëra, muzikë dhe filma për blerje dhe download. Edhe pse nuk është prezentuar zyrtarisht, Sony Entertainment Network Store është në disponim, ndërsa në blogun e kësaj kompanie është publikuar që b ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-13

Jini të kujdesshëm se çfarë klikoni në Facebook, pasi që këto aplikacione mund t’ua vjedhin të dhënat nga kompjuteri juaj sepse përmbajnë viruse të rrezikshëm.Jini të kujdesshëm se çfarë klikoni në Facebook, pasi që këto aplikacione mund t’ua vjedhin të dhënat nga kompjuteri juaj sepse përmbajnë viruse të rrezikshëm.
Ndryshim i ngjy ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-12

Microsoft ende nuk i ka publikuar shifrat e saj zyrtare për shitjet e pajisjeve mobile që bazohen në Windows Phone, ose më sakt, suksesin e saj që nga lansimi i sistemit operativ Windows Phone 8.
Tani, sipas një raporti të fundit nga The Next Ëeb thuhet se Microsoft që nga muaji tetor ka shitur 4.2 milionë pajisje me Windows P ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-11

Poseduesit e Samsung Galaxy S III mund të presin një përditësim me përmirësime në kamerën dhe ndërfaqen e tij.Versioni Premium është një përditësim softuerik i ndërfaqes TouchWiz i Samsung-ut për Android, duke shtuar mbështetje për aplikacione që mund të ndahen në ekran dhe një ikonë për Facebook në ekranin e mbyllur si pjesë e p ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-11

Nokia në Le Web 2012 paraqiti telefon të mençur Windows Phone 8. Por, në vend se të jetë pajisje high-end me harduerin më të mirë dhe çmim të lartë, Lumnia 620 do të jetë telefoni WP8 "më i lirë” i përqëndruar për publikun më të gjërë.
Lumnia 620 do të kushtojë 190 euro (përafërsisht 12.000 denarë), ndërkaq për këtë çmim përveç që keni platformë të re mobile, fit ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-07

Prodhuesi italian i automobilave supersportiv e prezantoi anëtarin e ri në familjen Aventador. Bëhet fjalë për modelin LP 700-4 Roadster i cili për shumën prej 300.000 euro dhe me 700 kuajt fuqi e tij do t’ju ofrojë kënaqësi të vërtetë.
Kulmi me peshë 6 kilogramë
Produkti më i ri nga Sv. Agate vjen me kulmin palosës që ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-07

Bashkëpunimi i Mozilla dhe Facebook e solli Facebook Messenger për Firefox. Nga tani do të mundeni të bisedoni me shokët tuaj në Facebook, pavarësisht se në cilën webfaqe jeni për momentin. Lëvizja është para së gjithash për motivim për integrim më të mirë të rrjeteve shoqërore në shfletuesin. Ndërkaq dallimi me chat-in e tanishëm të Facebook është që tani në fakt bëhet ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-06

Një hulumtues i sigurisë të premten publikoi një tjetër sulm në shërbimin për shpërndarje të fotografive, Instagram që mund t’ia lejonte një hakeri që të marrë kontroll mbi llogarinë e një viktime.Sulmi ishte zhvilluar nga Carlos Reventlov për një dobësi që ai e gjeti brenda Instagram-it në mesin e muajit nëntor.
Ai lajmëroi I ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-05

Sony ka shtuar edhe një model të ri të telefonit të mençur në linjën e saj të famshme të telefonave Xperia, përkatësisht modelin Sony Xperia E, i cili ofron mundësinë e komunikimit me dy sim-kartela.
Sony Xperia E vjen me Android 4.1 Jelly Bean, ndërsa pajisja posedon ekranin e ndjeshëm në prekje me 3.5 inç dhe rezolucion prej ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-05

Krijohet ne France nje kaske qe mundeson shikimin panoramik. Duke e mbajtur ne koke "FlyViz" arrin te shhet realiteti ne 360 grade ne kohe reale. Praktikisht, te njejten gje ben nje mize, apo edhe nje kamaleont.Ky instrument, i ideuar nga shkencetaret franceze te Insitutit per Kerkimin ne Informatike dhe Automatizem (INRIA), eshte prezantuar ne Paris. Saktesisht behet fjale ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-05

« 1 2 3 4 ... 43 44 »