Kryesore » Entries archive
Universiteti në Tusla të Oklahomës ofron studime dyvjeçare nga cyber spiunazhi. Të gjithë ata që përfundojnë këto studime munden shumë lehtë të gjejnë punë në CIA, agjencinë për siguri kombëtare (NSA) ose në Shërbimin sekret amerikan.Studentët gjatë studimit mësojnë si të shkruajnë viruse kompjuterike, si të sulmojnë rrjetet kompjuterike, të vjedhin passw ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-05

Google sapo ka lansuar versionin më të ri të aplikacionit për shërbimin e saj të famshëm të emailave, Gmail, i cili tani është në dispozicion për platformën mobile të Apple, iOS. I ri-krijuar tërësisht, versioni 2.0 i aplikacionit të Gmail vjen me dizajn dhe pamje të re, për të cilën Google shpreson se do ta shpejtojë shërbimin e emailave për përdoru ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-05

Samsung-u mbeti prodhuesi më i popullarizuar telefonik në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në tremujorin e tretë të vitit 2012, por Apple është duke u afruar ngadalë, sipas raportit të fundit të comScore, MobiLens.Me disa smartfonë të suksesshëm këtë vit, si Galaxy S III dhe Galaxy Note II, Samsung-u u rendit si prodhuesi numër nj ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-05

Vazhdon përpjekja e Facebook për të blerë aplikacione. I radhës duket të jetë WhatsApp.
Sipas TechCrunch, Zuckerberg dëshiron të blejë WhatsApp dhe mesa duket aplikimet për të kanë nisur. Interesi i rrjetit social për të këtë aplikacion mesazhesh nuk habit, pasi WhatsApp është i pranishëm në çdo sistem telefonik .Pas arritjes së 1 miliard përdoruesve të Facebook, teto ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-04

Edhe pse shfrytëzuesit e smartphonëve me Windows Phone 7.5 kishin shpresuar që pas paraqitjes së Windows Phone 8 në treg do të kishin edhe upgradein që versionit të vjetër të këtij sistemi operativ do t’ia jepte një pjesë të funksioneve të cilat i sjell WP8, dhe kjo sipas thashethemeve është dashur të ndodhë këto ditë, Microsofti megjithatë i ka zhgënjyer. ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-04

Skullcandy, një kompani e re amerikane e njohur për prodhimin e kufjeve dhe shtesave tjerea audio, ka prezantuar PLYR2 – headsetin pa tela të dedikuar për lojtarë. Si përzierje e dizajnit të mirë, audio reproduktimit kualitativ të audios dhe mundësive interesante, PLYR2 do të mund të pasuronte kënaqësinë e luajtjes, si për adhuruesit e konzolave, po ashtu edhe për lo ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-04

Prodhuesi gjerman TakeMS, të cilin zakonisht e lidhim me gadgetë të volitshëm, ka prezantuar playerin mobil Survivor. Siç mund të konkludohet edhe nga titulli, karakterizohet nga rezistenca në pluhur dhe spërkatje me ujë (që do të thotë se mund të durojë shiun e imët, por jo edhe rënien në lumë) – falë shtëpizës prej alumini.Ky reprodukues i fajllave MP3 ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-03

Përveç telefonit mobil të paralajmëruar, Sharp është duke përgatitur edhe monitorin profesional me matricën e re IGZO LCD, modelin PN-K321. Monitori ka diagonale prej 32 inçësh dhe rezolucion 4K (3840 x 2160) dhe trashësi të vogël në krahasim me diagonalen prej vetëm 35 milimetrash.Në këtë monitor janë integruar edhe altoparlantët stereo (2 W) me hyrje për ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-03

Nuk bëhet fjalë për kurrfarë mundësie revolucionare, por disave do t’ua lehtësojë shfrytëzimin e Gmailit, gjegjësisht dërgimin e fajllave (të mëdhenj) përmes e-mailit. Edhe pse fajllat nga Drive mund të dërgohen si "attachment” në e-mail (nuk bëhet fjalë për attachmente, por për linqe në fajllat në Drive), fajllat në Google Drive në të ardhmen do të ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-03

Kur kompjuterët e punës lanë pas ndërfaqet e bazuara te komandat dhe nisën të përdornin ndërfaqen grafike të bazuar te mausi dhe dritaret, ishte një avancim i madh në përdorueshmëri.Tani jemi duke hyrë në një epokë të re të dizajnit të ndërfaqes së përdoruesit, ku kompanitë po eksperimentojnë me çdo gjë: nga kontakti dhe zëri te gjes ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-03

Razer ka plasuar në shitje miun pa tela për luajtje Ouroboros, i cili është prezantuar qysh në korrik të këtij viti. Miu ka dizajn simetrik me disa mundësi të caktuara modulare të cilat kanë të bëjnë me mbështetësit anësorë dhe gjatësinë e ndërrueshme të pjesës për pushimin e shuplakën e dorës, ashtu që secili shfrytëzues mund ta përshtatë miun sipas stilit ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-02

Në garën për shfrytëzuesit e telefonave të avancuar, prodhuesit nga dita në ditë garojnë me shifrat për madhësinë e ekranit, rezolucionit, shpejtësisë së procesorit, sasisë së memories dhe specifikimet tjera, por ka edhe shumë prodhues që mëtojnë të prodhojnë pajisje sa më të holla. Kështu Vivo X1, i kompanisë kineze BBK, është bërë telefoni i avancuar më i hollë në treg, ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-02

Nga Audi pohojnë se kanë model të ri autentik të veturës ekonomike. Për projektin e zvogëlimit të shpenzimit të derivateve të naftës për vetura, nga Ingolstadt priten informacione zyrtare.Shumica mendojnë se bëhet fjalë për automobil me motor prej dy cilindrave disel, tip i cili veç më është parë nga studimet XL1, mirëpo nga Audi pohojnë se kanë z ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-11-30

Ndërsa të gjithë presin që modeli i ri i telefonit të famshëm të "Samsung”, Galaxy S4 të paraqitet në treg dikur gjatë vitit të ardhshëm, disa thonë se kjo gjë do të ndodhë në Kongresin Botëror Mobil 2012, ngjarjen tradicionale të industrisë e cila mbahet në Barcelonë.Modeli i ri i "Samsung”, Galaxy S4 thuhet se do të vijë me ekran të ndjeshëm në ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-11-30

Edhe pse akoma nuk ka konfirmim zyrtar, siç përcjell The Next web, shitorja e aplikacioneve Windows 8 ka arritur shifrën prej më shumë se 20.000 aplikacionesh.Kjo shitore për vetëm dy javë është pasuruar me rreth 7000 aplikacione, ku madje 18.000 prej tyre ose rreth 87 për qind janë gratis. 
Natyrisht, të gjithë aplikacionet nuk janë në disponim në të ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-11-30

« 1 2 3 4 5 ... 43 44 »