Teknelogji

Tani që dihet se 32 kombëtare të futbollit do të jenë në kërkim të dominimit global të futbollit në Brazil, FIFA-s, organit më i lartë drejtues i këtij sporti, vendo ... Lexo më shumë »

Postuar nga: ksdardania | Data: 2013-11-30

Pantech ndoshta per disa nuk eshte nje firme e njohur por ato kesaj rradhe kane leshuar nje telefon te mire dhe te sigurte. Ajo per ju do te jet ne dispozicion tek AT&T ne date 11 Janar por kesaj rradhe i emeruar me emrin Discover (i njohur me pare si Magnus).Me nje kontrate prej 50$ ju merrni me shume. Performancat e Discover jane: ekran 4.5 inch me 720p, 13M ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2013-01-09

Pasi Microsoft-i në nëntor të vitit të kaluar njoftoi se ka shitur 40 milion licenca gjatë muajit të parë të shitjes së sistemit operativ Windows 8, në fund të vitit, kompania ka shitur 60 milion licenca.
Derisa ende diskutohet rreth asaj se a është Windows 8 për Microsoft-in "Vista e re” (në aspektin e perceptimit të medias me vazhdimin e shitjes so ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2013-01-09

Nga 15 marsi i këtij viti, chat-i historik i MSN-së do të mbyllet dhe do të integrohet plotësisht me Skype, gjë e cila pritet të realizohet nën mbikqyrjen e Microsoft-it.Skype do të zëvendësojë Windows Live Messenger, shërbim të lindur në 1999 dhe që sot numëron mbi 100 milionë përdorues.
Postuar nga: ksdardania | Data: 2013-01-09

iPhone 5 ka tashmë disa muaj që ka dalur në treg, por siç ndodh shpesh, me vitin e ri vijnë edhe thashetheme të reja, spekullime, koncepte interesante dhe çdo gjë tjetër që ka të bëjë me iPhone. Apple do të qëndrojë si gjithmonë në qetësi absolute duke nxitur fantazinë e shumë përdoruesve dhe mediave në përgjithësi. Sot do ju propozojmë një koncept mjaft int ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2013-01-08

Publikimi i nje statusi ne Facebook na ben te ndihemi me pak vetem, edhe pse askush nuk i jep rendesi asaj qe kemi shkruajtur. Ky eshte nje zbulim i nje studimi te publikuar ne dhjetor te vitit qe sapo perfundoi ne revisten Social Psychological and Personality Science.Te shkruash nje postim ne Facebook, te perditesosh statusin dhe te shkarkosh fot ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2013-01-08

Shkencëtarë gjermanë nga Universiteti në Kili dhe nga Fakultetit Teknik në Hamburg gjetën materialin më të lehtë dhe e quajtën aerografit.Centimetri kub i aerografitit është i rëndë vetëm 0,2 miligrama, dhe kjo është një e katërta e rekordit paraprak. Ai e ka dendësinë 5.000 herë më pak se sa uji dhe është gashtë herë më i lehtë se sa ajri. Aerografit është a ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-28

1 2 3 ... 43 44 »